Yükleniyor...

HİZMETLERİMİZ

HAVUZ VE KREŞ TAHLİLLERİ

HAVUZ TAHLİLLERİ

Yüzme havuzları, birçok kişinin ortak kullanım alanı olduğu için çeşitli bulaşıcı hastalıkların kişiden kişiye geçmesine neden olabilmektedir.

Hijyenik olmayan yüzme havuzları mide, bağırsak enfeksiyonu, idrar yolu enfeksiyonu, üst solunum yolu, kulak, göz ve cilt enfeksiyonları, Hepatit B gibi ciddi sağlık problemine yol açabilirler.

Bu açıdan profesyonel spor salonu ve havuzlar; üye alımı yaparken üyelerinin bu ortamlardan bulaşabilecek bir hastalığı olmadığını gösteren bir sağlık raporu istemektedirler.

Yapılması gereken tahliller;

-HEPATİT B  ( HBsAg, Anti Hbs )
-TAM İDRAR TAHLİLİ
-MANTAR DİREKT İNCELEME


Tam idrar tahlili ve mantar incelemesi 6 ayda bir tekrarlanmalıdır. Hepatit B için yapılan  HbsAg ve Anti Hbs test sonuçları negatif ise aşı yaptırıp Hepatit B ye karşı koruyuculuk kazanabilirsiniz. Anti Hbs sonucu pozitif ise zaten bağışıklığınız olduğu anlamına gelir ve aşıya gerek yoktur.

Bu testlere  Anti HCV (Hepatit C)  ve Anti HIV testleri ilave edilerek kapsamı genişletilebilir.

15  kişi ve üzerinde olmanız durumunda hiç bir ek ücret talep etmeden bulunduğunuz yerde tüm örneklerinizi biz alabilir ve sonuçlarını size ulaştırabiliriz.


KREŞ VE ANAOKULU TAHLİLLERİ

Havuzlar gibi kreş ve anaokulları da kayıt yaptıracak çocuklar için bulaşıcı veya ağır  bir hastalığı bulunmadığına dair sağlık raporu istemektedir. Umut Laboratuvarı kreş ve anaokulları yüzme havuzları ve spor kayıtları için sağlık raporu vermeye yetkilidir.

Bazı anaokulları HbsAg, Tam İdrar ve Mantar İncelemeye ek olarak Gaita mikroskopisi ve Boğaz Kültürü de isteyebilir. Lütfen kayıt yaptıracağınız okuldan hangi tahlilleri istediklerini gösteren bir istek kağıdı temin ediniz.

15 kişi ve üzerinde olması durumunda kreş ve anaokullarına toplu sağlık taraması yapılabilmektedir.