Yükleniyor...

HİZMETLERİMİZ

CHECK-UP PAKETLERİ

Check-up Nedir?

Check-up, hiçbir şikayet veya hastalığı olmasa da kişilerin en az yılda bir düzenli olarak yaptırması gereken,  hastalık risklerinin ortaya çıkarılması ve kanser, diyabet, kalp damar hastalıkları gibi ciddi sağlık sorunlarının erken teşhisi için uygulanan Genel Sağlık Kontrolüdür.

Check up yaptırmanın temel amacı hastalık ortaya çıkmadan önce gerekli önlemlerin alınmasıdır. Erken teşhis ve tedavi, ciddi hastalıkların ilerlemesini önleme yolunda en önemli aşamadır.

Laboratuvarımızda hastalarımızın yaş, cinsiyet ve çeşitli risk faktörleri ile ilgili topladığımız bilgiler doğrultusunda check up paketleri uygun testlerle genişletilebilir.

Neden Check-up Yaptırmalısınız?

Hastalık ortaya çıkmadan önce gerekli önlemleri alarak, sağlığınızı koruyabilirsiniz. Çünkü hastalık ortaya çıktıktan sonra hem tedavisi çok daha pahalı olmakta, hem de ilerleyen hastalıklar başka hastalıkları tetikleyebilmektedir. Bu nedenle, hiç şikayetçi olmasa da her birey belirli periyotlarla (risk grubuna girdiği durumlarda doktoruna başvurarak daha kısa aralıklarla) genel sağlık kontrolünden geçmelidir.

Hiçbir belirti vermeden, herhangi bir şikayete neden olmadan sinsice seyreden, beyin, kalp, böbrekler gibi hayati organlara da zarar veren diyabet, hipertansiyon, kanser ve koroner arter hastalıkları gibi pek çok hastalıkta erken ve doğru tanı, yaşam süresi ve kalitesi açısından büyük önem taşımaktadır. 


Check-up`a Gelmeden Önce Nelere Dikkat Etmelisiniz?

-Gelmeden önce en az 10 saat aç kalınmalı, hiçbir besin alınmamalıdır. Sadece su içilebilir.
-Değerlerin doğru çıkması için sabah 08:30 - 09:00 saatleri arası kan alınması önemlidir.
-Kullandığınız bir ilaç varsa check up yapılacak sabah ilaç almayın.
-Varsa önceden yapılmış test ve diğer tahlil sonuçlarını beraberinizde getirin.