Yükleniyor...

HİZMETLERİMİZ

PATOLOJİ LABORATUVARI

1999 yılında Umut Tıbbi Tahlil Laboratuvarı bünyesinde Patoloji Bölümü hizmet vermeye başlamıştır. Birimimizde 2 patoloji uzmanı, 1 patoloji laborantı çalışmaktadır.

Gelen tüm patoloji materyelleri makroskopik olarak patoloji uzmanlarımız tarafından incelenmekte, gerekli örneklenmeler yapılarak rutin takip işlemine alınmaktadır. Rutin doku takibi sonrası incelemeye hazır hale gelen preparatlar yine patoloji uzmanlarımız tarafından mikroskopik olarak değerlendirilmektedir.

Umut Laboratuvarı bünyesinde bulunan tam teşekküllü cerrahi patoloji ve sitoloji bölümünde servikovajinal smear (Pap Smear), sitolojik  incelemeler, organlardan alınan Biyopsi ve ameliyat materyallerinin  incelemeleri  yapılmaktadır.

Bunların içinde en sıklıkla  endoskopik mide, kolon ve bütün sindirim sistemi, deri,  prostat, serviks biopsileri, küretaj spesimenleri, rahim, meme, barsak, safra kesesi, appendiks ve tiroid gibi ameliyat ile alınan organların incelemeleri bulunmaktadır.
 
Laboratuarımızda modern  teknikler ve cihazlar kullanılmakta, gerekli görülen vakalarda tanıya yönelik özel boyama yöntemleri uygulanmaktadır.

Laboratuvarımız seçkin hastane,  tıp merkezi, klinik  ve doktor  muayenehanelerine hizmet  vermektedir. İnceleme sonucu  raporlama  çoğu  vakalar için ortalama 3  işgünü içinde  yapılmaktadır.