Yükleniyor...

HİZMETLERİMİZ

CHECK-UP PAKETLERI

Check-up Nedir?

Check-up, hiçbir sikayet veya hastaligi olmasa da kisilerin en az yilda bir düzenli olarak yaptirmasi gereken,  hastalik risklerinin ortaya çikarilmasi ve kanser, diyabet, kalp damar hastaliklari gibi ciddi saglik sorunlarinin erken teshisi için uygulanan Genel Saglik Kontrolüdür.

Check up yaptirmanin temel amaci hastalik ortaya çikmadan önce gerekli önlemlerin alinmasidir. Erken teshis ve tedavi, ciddi hastaliklarin ilerlemesini önleme yolunda en önemli asamadir.

Laboratuvarimizda hastalarimizin yas, cinsiyet ve çesitli risk faktörleri ile ilgili topladigimiz bilgiler dogrultusunda check up paketleri uygun testlerle genisletilebilir.

Neden Check-up Yaptirmalisiniz?

Hastalik ortaya çikmadan önce gerekli önlemleri alarak, sagliginizi koruyabilirsiniz. Çünkü hastalik ortaya çiktiktan sonra hem tedavisi çok daha pahali olmakta, hem de ilerleyen hastaliklar baska hastaliklari tetikleyebilmektedir. Bu nedenle, hiç sikayetçi olmasa da her birey belirli periyotlarla (risk grubuna girdigi durumlarda doktoruna basvurarak daha kisa araliklarla) genel saglik kontrolünden geçmelidir.

Hiçbir belirti vermeden, herhangi bir sikayete neden olmadan sinsice seyreden, beyin, kalp, böbrekler gibi hayati organlara da zarar veren diyabet, hipertansiyon, kanser ve koroner arter hastaliklari gibi pek çok hastalikta erken ve dogru tani, yasam süresi ve kalitesi açisindan büyük önem tasimaktadir. 


Check-up`a Gelmeden Önce Nelere Dikkat Etmelisiniz?

-Gelmeden önce en az 10 saat aç kalinmali, hiçbir besin alinmamalidir. Sadece su içilebilir.
-Degerlerin dogru çikmasi için sabah 08:30 - 09:00 saatleri arasi kan alinmasi önemlidir.
-Kullandiginiz bir ilaç varsa check up yapilacak sabah ilaç almayin.
-Varsa önceden yapilmis test ve diger tahlil sonuçlarini beraberinizde getirin.